Kohalike avalike teenuste ja elukeskkonnaga rahulolu uuring 2024

Kohalike avalike teenuste ja elukeskkonnaga rahulolu uuring 2024

Kantar Emor viib 2024. aasta novembris ja detsembris läbi küsitlust 16-aastaste ning vanemate Eesti elanike seas. Küsitlusuuringu tellijaks on Regionaal- ja Põllumajandusministeerium ning selle läbiviimine on kooskõlastatud Andmekaitse Inspektsiooniga.

Küsitluse eesmärk on saada ülevaade Eesti elanike rahulolust oma kohaliku omavalitsuse avalike teenuste ja elukeskkonnaga. Küsitluse tulemused on sisendiks avaliku sektori asutustele regionaalpoliitika planeerimisel ning seniste tegevuste tulemuslikkuse hindamisel. Varem on samalaadne küsitlus läbi viidud aastatel 2020 ja 2022. Küsitluse üldistatud tulemused kohalike omavalitsuste kaupa avaldatakse 2025. aasta esimeses pooles portaalis minuomavalitsus.ee.

Uuringu käigus küsitletakse üle-Eestiliselt ligikaudu 9100 inimest. Küsitlusuuringu valim on moodustatud juhuvalikuga rahvastikuregistri andmetest. Täpsema info isikuandmete töötlemise kohta leiate siit: https://www.kantaremor.ee/privaatsuspoliitika

Küsitluse valimisse sattunud inimestele saadetakse e-mailiga välja kutse uuringus osalemiseks. Elanikkonnarühmades, kus vastamisaktiivsus veebis jääb planeeritust madalamaks, viiakse novembris ja detsembris läbi telefoniintervjuud. Küsitlust jätkatakse seni, kuni planeeritud valimi suurus on saavutatud.

Küsitluses osalemine on vabatahtlik. Osalemisest keeldumisest on võimalik teada anda kutsekirjale vastates / uuringukutses toodud e-mailile kirjutades.

Palume küsimustikule vastata sellel inimesel, kelle nimele uuringukutse saadeti. Juhul, kui inimene küsimustikku iseseisvalt täita ei saa, võib teda vastamisel abistada. Kui inimese jaoks pole vastamine ka abistades võimalik, võib tema asemel vastata ka tema pereliige, kuid küsimustikku peab ta sel juhul märkima enda taustaandmed (nt sugu, vanus).

Uuringukutses sisalduva lingi kaudu on küsimustikku võimalik täita ainult ühel korral. Soovi korral on võimalik vastamine katkestada ning hiljem vastamist pooleliolevast kohast jätkata (sisenedes sama lingi kaudu).

Kõigi küsitluses osalejate konfidentsiaalsus tagatakse – tellijale ei edastata vastaja nime ega muid kontaktandmeid, samuti ei seostata ühtegi vastust vastaja isikuga (tulemusi analüüsitakse suuremate gruppide kaupa). Valimisse sattunud inimeste nimesid ja kontaktandmeid kasutatakse vaid selle konkreetse küsitluse läbiviimiseks ning ei edastata kolmandatele osapooltele. Peale küsitluse lõppu kõigi valimisse sattunud inimeste kontaktandmed kustutatakse.

Kõigi küsitluses osalejate vahel loositakse välja sada 50-eurost Partner kinkekaarti!
Loosimises osalemiseks saate küsimustiku lõpus anda oma kontaktandmed (e-maili või telefoninumbri), mis peale loosimise läbiviimist kustutatakse.

Täname Teid uuringus osalemast juba ette!

Kantar Emori uuringumeeskond

Täiendavate küsimuste korral kirjutage KOVuuring@kantaremor.ee

Karin Niinas

Juhataja, Kantar Emor

Tihti kipuvad hindajad määrima Y-generatsioonile pähe „unikaalseid“ omadusi, mis on tegelikkuses iseloomustanud noori inimesi läbi aegade. Ent Y-põlvkonnal on võrreldes varasematega ka eripärasid, mis tulenevad mitte mingist sünnipärasest unikaalsusest, vaid keskkonnast, kuhu on sünnitud. Ja keskkond on võrreldes 1990. aastatega vägagi muutunud.