Kolmandik inimestest ei oska oma füüsilist vormi õigesti hinnata
27.12.2023
27.12.2023
Eestis on järjest vähenenud normaalkaalu kuuluva rahvastiku osakaal, sealjuures on kasvamas ka ülekaaluliste ja rasvunud laste ning noorte osakaal. „Tegemist on tõepoolest ülemaailmse probleemiga, mille peamiseks põhjuseks on meie valed toiduvalikud. See, mida sööme, ei ole tasakaalus meie kehaliste vajadustega. Kipume oma energiavajadust arvestades liiga palju sööma, sest toit on nii lihtsasti kättesaadav,“ ütleb meie uuringuekspert Anna Karolin.
Tervelt 33% uuringule vastanutest arvas, et söömisharjumustes muudatuste tegemine on keeruline või lausa väga keeruline.
Hoolimata kaaluprobleemi tunnistamisest ei oska märkimisväärne osa inimesi oma füüsilist vormi adekvaatselt hinnata. „Rasvunud inimesed hindasid sageli ennast ülekaaluliseks ja ülekaalulised arvasid, et nad on normaalkaalus. Kokku hindasid oma kaalu mitteadekvaatselt umbes kolmandik vastanutest. Eriti paistis see trend silma meeste puhul,“ sõnab Anna Karolin.
Loe lähemalt Tervis Plussist.
Uuringuga saad tutvuda siin: Toitumisnõustamise lõimimine Eesti esmatasandi tervishoiusüsteemi_.
Balti regiooni juht, Kantar Emor
On asju, mis selles andmete külluses ei muutu – see on inimene ja tema käitumine. Tehnoloogiliste uuenduste puhul ei tohi seda arusaama kaotada ning liialt andmetesse kinni jääda. Kui teed kampaaniat, on võimalik võtta sadakond mõõdikut, aga kui sa sellega igapäevaselt ei tegele, tunned end eksinult. Andmete kasutamise ülim eesmärk on ikka inimene ja tema käitumise mõistmine.