Sirle Arro: mul on kogu aeg huvitav
31.03.2025
31.03.2025
„Mina üritan alati vaadata suuremat pilti, mitte ainult seda, kuidas on mulle lihtsam. Mind on Tallinna Sadamas hoidnud see, et me ei tee ainult seda, et sadamal hästi ei läheks, vaid meist sõltub väga paljude teiste ettevõtete hea käekäik. See on selline tähendusrikas, mõjuga töö,“ ütleb Arro.
Ühel hetkel asus ta juhtima ettevõtte turundust ja kommunikatsiooni. Selles rollis sai ta ka korraliku kriisikommunikatsiooni kogemuse, kui toonaseid Tallinna Sadama juhte süüdistati altkäemaksu võtmises. Arro rääkis lähemalt, mida ta sellest perioodist õppis. „Ma võtsin kohe sellise seisukoha, et me püüame olla võimalikult avatud ja kättesaadavad. Et olla olemas nii meedia kui oma inimeste jaoks. Oma inimeste puhul see oli võib-olla isegi kõige keerulisem. Sinnamaani olid ju inimesed väga uhked olnud oma ettevõtte üle ja siis tekkis selline olukord, et keegi ei tahtnudki minna näiteks Tallinna Sadama logoga jopega kuhugi välja, sest vaadati halvasti.“ Oma töötajatele tehti kiiresti ka infopäev, kus anti edasi nii palju teavet, kui selleks hetkeks oli olemas. Ettevõtte sai meedia suure tähelepanu all olla ka seeõttu, et TS Laevad asus üle võtma suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaühendust ning selleks oodati pingsalt spetsiaalselt selleks ehitatavaid laevu. Samuti jagas Arro lähemalt Tallinna Sadama börsilemineku (2018 oli esimene börsiaasta) telgitaguseid. Ta tõdes, et seal oli palju piiranguid peal, mida võis teha ja mida mitte. Suhtlus ajakirjanikega ning sellest saadud õppetunnid tulevad samuti jutuks.
Saate lõpuosas tuleb juttu maine mõõdikust, mille Tallinna Sadam enda jaoks välja töötas ja kus erinevate kaaludega lähevad arvesse kliendi rahulolu indeks, töötajate pühendumuse indeks, Kantar Emori suurettevõtete maine uuringu tulemus, vastutustundliku ettevõtluse foorumi märgise tulemus ja sotsiaalmeedia hinne.
Tallinna Sadama turundus on valdavalt B2B ehk ettevõttelt ettevõtetele. Tema sõnul on siin väga olulised isiklikud kontaktid ja koostöövõrgustikud. „Võin kruiisi näite tuua: ükski laev ja reisija ei tule siia Tallinna Sadama pärast. Ta tuleb ikkagi sihtkoha pärast, sa pead ühelt poolt tegema koostööd nii Tallinna linna kui nende turismifirmadega, kes teenust pakuvad. See on veel suurem pilt: on ka rahvusvaheline koostöö: ükski kruiisilaev ei tule siia ainult Tallinna pärast. Nad tulevad siis, kui Läänemere ääres on rohkem sihtkohti ja sadamaid, kes pakuvad head teenust.”
Kuula-vaata lähemalt (Spotify/ Apple Podcasts):
Juhtekspert, Kantar Emor
Inimesed hindavad endiselt traditsioonilisi offline-reklaamikanaleid, samas kui turundajad eelistavad online'i. Offline-kanalites ajavad reklaamid inimesi vähem närvi, sest need tulevad nende igapäevaellu rohkem möödaminnes. Seevastu internetis käituvad reklaamid tihtilugu nagu ebaviisakad külalised, kes ei teata oma tulekust ette ja saabuvad kõige ebasobivamal hetkel.