Vaata parimaid reklaame üle maailma
06.05.2024
06.05.2024
Kantari Creative Effectiveness Awards sai alguse viis aastat tagasi. Uue kategooriana toodi seekord välja parimad reklaamid, mida on hinnatud tehisintellekti lahenduse abil. Kantar toob välja viis peamist omadust, mis iseloomustavad tänavusi parimaid reklaame:
Isiklikud väärtused mõjutavad tarbijaid brändi valikul üha enam,. Samuti ollakse valmis brändiga vastasseisu minema, kui bränd teeb midagi väärtustele vastukäivat. Kantar tõi brändi enda julguse näitena KFC reklaami (Suurbritannias), kus nad andsid teada, et ei läinud kaasa klientide sooviga pakkuda jõuludeks kalkunit ning jäid oma hiti ehk kana juurde.
Lisaks toodi näiteks Libresse reklaam Prantsusmaal, kus on olnud julgust näidata n-ö tabuteemat ehk menstruatsiooni selle naturaalsuses. Siin tähendab julgus võimekust näidata inimestele midagi, mida nad ehk näha ei taha, samas ilma nendega kontakti kaotamata.
Tehisaru kasutamise osas oli möödunud aasta põnev katsetamise aeg. Telereklaamide kategoorias seitsmenda koha võitnud Coca-Cola reklaam Ameerika Ühendriikides on hea näide, kuidas kombineerida tehisaru ja reklaamitegijate loovust.
Paljud paremikku jõudnud reklaamid kasutasid n-ö draamat ja muid elemente, et oma vaatajaid hoida emotsionaalselt seotuna. Näiteks kohvilikööri bränd Kahlúa näitab, kuidas kasutada Mehhiko seebisarjade elemente (vt allpool nr 1 reklaam digi- ja sotsiaalmeedia reklaamide seas), et saavutada üks haarav reklaam.
Vastukaaluks n-ö ideaalsete visuaalidega postitustele kasutatakse sotsiaalmeedias aina enam story-formaati, kus postitatu kaob 24 tunniga. Me tahame jagada oma parimaid hetki, kuid väga tõmbavad on ka n-ö päriselu hetked, mis ei ole nii tuunitud. Nii ei ole üllatav, et ka brändid kasutavad seda võimalust aina enam.
LG paremate valikute reklaam sai 8. koha digi- ja sotsiaalmeedia kategoorias. Südantsoojendav reklaam näitab lugu mehest, kes annab peaaegu prügikasti jõudnud toidule uue elu. Kantari reklaamide testimise andmebaas näitab, et keskkonda puudutava sõnumiga reklaamid saavad kõrgema tulemuse brändi eristuvuses. LG sõnum oli edukas nii Mehhikos kui Itaalias.
Cadbury reklaam Lõuna-Aafrika Vabariigis toob vaatajateni aga isa ja poja sooja suhte ning näitab, kuidas poeg aitab isal esimeseks kohtinguks valmistuda.
Järjepidevus tasub ära. On brände, kes võtavad oma reklaamid enne seda maha, kui nad auditooriumi südametesse jõuavad. Hea näitena kasutab šokolaadibränd KitKat järjepidevalt sõnumit “have a break, have a KitKat” ja rakendab seda erinevates olukordades. Näiteks selles Instagrami reklaamis mõjub see humoorikalt.
Huumor on omane paljudele tänavu paremikku jõudnud reklaamidele. See on suurepärane viis suhestuda tarbijatega ja pakkuda preemiaks mõnusat muiet või naerupahvakut.
1. Kahlúa (Wieden+Kennedy), Ameerika Ühendriigid
2. LEGO, The LEGO Agency, Hiina
3. Timberland, INDUSTRY, Suurbritannia
Vt Instagramist
4. Noortele suunatud ohutuskampaania (et nad ei kasutaks autoroolis nutitelefoni), Blonde Inc, Taani
1. Heineken, LePub, Lõuna-Aafrika Vabariik
2. Cadbury, VCCP, Suurbritannia ja Iirimaa
3. Samsung, BBH, Brasiilia
1. Dettol, Reckitt, Suurbritannia
vt videot siit
2: Nissan, NissanUnited, Ameerika Ühendriigid
vt videot siit
3. Aashirvaad, ettevõtte enda produktsioon, India
Loe ka:
– Eesti ettevõtete turunduseelarvetest pea poole moodustab meediareklaam
– Huumori aeglane tagasitulek reklaamides
Juhataja, Kantar Emor
Tihti kipuvad hindajad määrima Y-generatsioonile pähe „unikaalseid“ omadusi, mis on tegelikkuses iseloomustanud noori inimesi läbi aegade. Ent Y-põlvkonnal on võrreldes varasematega ka eripärasid, mis tulenevad mitte mingist sünnipärasest unikaalsusest, vaid keskkonnast, kuhu on sünnitud. Ja keskkond on võrreldes 1990. aastatega vägagi muutunud.